gototopgototop
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: τι ψαρια αυτη την εποχη?

τι ψαρια αυτη την εποχη? 30/12/2010 04:05{ultimatesocialbuttons} #155113

• Μιχάλης
  • ( Μέλος )
  • Μιχάλης's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 744
Καλησπερα σε ολους τους φιλους.Θα ηθελα να ρωτησω τι ψαρια εχουμε σαν στοχο αυτη την εποχη σε λιμανια και ανοιχτες παραλιες?ψαρευοντας μερα τωρα που οι θερμοκρασιες ειναι χαμηλες σε τι στοχευουμε και τι δολωματα ειναι πιο σωστα να χρησιμοποιουμε?οταν εχει συνεφα χωρις αερα ειναι καλυτερα να κατσουμε σπιτι?μηπως το χειμωνα πρεπει να απεχουμε απο το αγαπημενο μας χομπυ και να βγαινουμε απο μαρτη απριλι πχ?
Αυτα σκεπτομουν σημερα το πρωι καθως απο τισ 7 ημουν στο λιμανι με αμερικανους-ακροβατες ως τις 12 το μεσημερι και το αποτελεσμα ηταν μηδαμινο.μονο κατι μικροτσημπιες που χαλουσαν το δολωμα.
υπαρχει καποιος κανονας για τον χειμωνα γενικα η ισχυει αυτο που λεμε παντα οτι στο ψαρεμα ειναι ολα σχετικα? :scratch_one-s_head:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 30/12/2010 18:36{ultimatesocialbuttons} #155154

Μιχαλη γεια χαρα,στο σεργιανι που εκανα για μεσημεριανο ριλαξ επεσα πανω σου.Καταρχην Μαικ σου λεω οτι μην περειμενης απο εμενα να σε <<σωσω>>,αντε και σου λεω .....λαβρακια,γοφαρια,καμια τσιπουρα ξεχασμενη απο τον θεο,λουτσους,λακερδες,κ.τλ αντε και σου λεω βαλε σαρδελα,κορδελα,μπιγκατινι κ.λ.π  αντε και να σου πω μην κατσεις στο σπιτι σου...... :lazy:εγεινε κατι;
Φιλε μου εμεις ολοι οι α..ρασιτεχνες ειμαστε σαν τους αλκολικους...δεν εχουνε λογο για να πιουνε....παμε για την μουρλα μας..για τους κομπους, για τα παραμαλα ,για την διαδικασια της αναμονης,για τον καφε που ομοιος του δεν υπαρχει και αν θελει και ...ο μεγαλοδυναμος να μας στειλη κανα ψαρακι..δωξα το θεο!!
Φιλε δωσε βαση στο ταξειδι..ο προορισμος θα ερθει...ειχες την τυχη σημερα που ολοι εμεις δουλευαμε να απολαμβανης την ηρεμια και την απολαυση που μονο αυτη σου προσφερει...ησουν ο τυχερος της παρεας..μην το χαλας.

Να εισαι καλα..να απολαμβανης το πριν και οχι το μετα  :good:
ΕΓΓΛΕΖΟΣ....ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ!!!!

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 30/12/2010 20:10{ultimatesocialbuttons} #155161

• Μιχάλης
  • ( Μέλος )
  • Μιχάλης's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 744
χμ!!Η επαφη με την θαλασσα ειναι το δικο μας ναρκωτικο τελικα.(παραμαλα,αγκιστρια,καλαμια,δοκιμες κλπ ειναι η δικαιολογια μας ) :lol2:
καλη χρονια σε ολους!!

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 31/12/2010 02:59{ultimatesocialbuttons} #155198

• ΘΑΝΟΣ
  • ( Μέλος )
  • ΘΑΝΟΣ's Avatar
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
  • Να ζεις,ν'αγαπας και να μαθαινεις...
  • Thank you received: 5199
jp layrio τα ειπες ολα.και παλι συγχαρητηρια.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!
Φιλε Παυλο θα εισαι παντα στην καρδια και την ψυχη μου!!Να περνας καλα εκει πανω!!!!!

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 04/01/2011 00:47{ultimatesocialbuttons} #155439

Φιλε Μιχαλη...αγκιστρωνομαι στα ερωτηματα σου επιρεασμενος απο καποια παλιοτερα ποστ που διαβασα,κατι περι φωτο...και αντριλικια..και ξεμαλιασματα.ΑΦΩΝΟΣ!....Δεν ειναι ετσι το ψαρεμα,σιγουρα..αλιμονο αν το ζητουμενο ηταν η ποσοτητα..5,6 θα ψαρευανε ανα την Ελλαδα,η ποιοτητα θα ελεγα ναι,και οπου ποιοτητα εσυ βαλε μεγεθος.Το εσυ ειναι θεωριτικο...αλλα σου ειπα αγκιστρωθηκα....και οταν εισαι ποιοτικος δεν δεινης βαση στην ποσοτητα.

Θες να σου πω Μιχαλη μου τι ειναι για μενα το ψαρεμα.....

Σημερα ξεχασα πως τα μαγαζια ειναι κλειστα και βρεθηκα ο καλος σου οπως καθε πρωι να πινω το καφεδακι μου στο παγκο του μαγαζιου.Η απορια φιλου και η καζουρα για το αλσχαιμερ που ξεχασα το ωραριο με βρηκε με το κλειδι στο χερι.ΚΛΕΙΣΤΟ.Ουτε η εκδρομη με το σχολειο την ημερα που γραφαμε χημεια δε μου εδωσε τετοια χαρα.
Μια μερα ψαρεμα.Πρωτη σταση στο ψαρομαγαζο του FISHERMAN,καφες μυρωδατος,σαρδελα,τυρι,γαριδα,σκορδο..πετονιες,καλαμια,βρωμοσκουλικα..στο στοιχειο μου.
Και τι λες..λεω να παμε...και θα εχει σουελ..και και ..το πρωτο ναι..
Ξυπνα Θαναση....το δευτερο ναι..να και αλλος ενας Θανασης ..τεταρτο ναι...
Λασπη και μυρωδια απο πευκο μαζι με αλμυρα,σχοινα βραχια..καβος..ασπριλα..τεσσερα ποστα.
Βροχη..κυματα που σπανε πανω στις μποτες μου...χουχουλιασμα μεσα στην αδιαβροχη φορμα...σταζη το γυσο απο την κουκουλα.Το καλαμι μια το βρεχει η θαλασσα μια το ξεπλενη η βροχη...το μπιγκατινι μουσκεμα παιρνει την ανηφορα απο το κουτι.
Το ενα Θ μετον Γιωργο φευγουν....το παλευουμε μια ωρα ακομα...Θαναση παμε ....για λαυρακια....ανηφορα,σχοινα,λασπη,βροχη.Σοριδον ολα στο πορπαγκαζ,σταση FISHERMAN για μπιγκατινι.Δρομο.
Σαν τους αστεγους ψαχνουμε την καβατζα να μην τρωμε την βροχη στη μουρι...Εδω ναι!Σακοι,θηκες,φορμες ,ολα σταζουν...Αλβανικο μετωπο.Στο μισαωρο ενα...κρακ μας λεει πως η αποχη δεν αντεχει τα κιλα του Θαναση..ο καινουργιος μου σακος ,παρθενος,ειναι σαν να βγηκε απο ναυαγιο,ολα σταζουν.
Ενα παραλιγο σπασμενο απο πτωση RYOBI συν μια παραλιγο ...ηλεκροπληξια απο ανα μαραφετι που ειχε ο Θανασης για .....ασφαλεια στην τσεπη του..εκλεισε την βραδια μας.
Μουσκεμα στο σπιτι ανοιγω το ψυγειο και βαζω μια μισοκιλη περιπου ουγενα.

Αυτο ειναι Μιχαλη μου το ψαρεμα..το α..ρασιτεχνικο.............το ταξειδι και οχι ο προορισμος.

Υ.Γ  ..ρε να μην εχω καποιον να τσακωθο :air_kiss: :air_kiss:

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 04/01/2011 01:09{ultimatesocialbuttons} #155440

• thanasislavrio
  • ( Επισκέπτης )
  • thanasislavrio's Avatar
Βλεπω πως φροντισες να γινουν πανελλαδικως γνωστα τα χαλια μας(μου)...

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 04/01/2011 01:49{ultimatesocialbuttons} #155443

• Γιώργος(crazy)
  • ( Μέλος )
  • Γιώργος(crazy)'s Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 29
Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία σε όλους,αυτά αγαπητέ θανάση δεν είναι ¨χάλια¨........αυτά είναι απόλαυση αν μου επιτρέπεις,τπτ καλύτερο από παρέα,αντιξοότητες και θάλασσα-καψούρα.....και κανένα ψάρι να μην ερχότανε δεν νομίζω οτι θα είχε καμμια διαφορά....η βόλτα είναι η ουσία....ωραία περιγραφή jp...μας πήρε και εμάς λίγο η βροχή ..... :yes:
φιλικά πάντα Γιώργος

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 04/01/2011 18:36{ultimatesocialbuttons} #155506

• ΝΑΣΟΣ
  • ( Μέλος )
  • ΝΑΣΟΣ's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 3415
Βλεπω πως φροντισες να γινουν πανελλαδικως γνωστα τα χαλια μας(μου)...

Σας απολαμβανω κ σας χαιρομε,
οσο για σενα λαυριο στο εχω ξαναπει,
εχεις το χαρισμα του λογου κ δη της αφηγησης κ αυτο καλε μου φιλε ειναι μεγα προσον το να κανεις τους αλλους να κρεμοντε απο τα χειλη σου οταν αφηγησε κατι.
Μπραβο σου κ περιμενουμε περισσοτερα απο σενα.
Κ αυτο ειναι κατι που η το εχεις η δεν το εχεις κ δεν εχει να κανει με σχολεια γραμματα , ορθρογραφιες κλπ
ειναι κατι που πηγαζει απο μεσα σου κ ισως κ ναναι η αναγκη σου το να αφηγησε με το στυλ τον τροπο τον δικο σου.
ενα μεγαλο μπραβο λοιπον

νασος
TIGHT LINES

Απ: τι ψαρια αυτη την εποχη? 04/01/2011 18:50{ultimatesocialbuttons} #155509

Νασο.........ειμαι α..ρασιτεχνης σε ολα...μονο ετσι αγαπας αυτο κανεις .

Και ο μεγαλος Μποστ(Μποσταντζογλου) εκανε τα λαθη ...τεχνη!!  :thank_you2: :thank_you2:
  • Σελίδα:
  • 1
Time to create page: 0.349 seconds