gototopgototop
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

ΘΕΜΑ: Spinning για Λαυρακια

Spinning για Λαυρακια 16/02/2013 18:25{ultimatesocialbuttons} #259997

• giwrgos
  • ( Μέλος )
  • giwrgos 's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 1
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ SPINNER ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ SURF CASTING KAI ENA ΠΡΩΙ ΚΑΘΩΣ ΨΑΡΕΥΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ 20 ΜΕΤΡΑ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ SPINNING ΑΡΧΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΕΙΠΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΟΥ....ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑΝ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΘΕΡΙΟ (ΛΑΥΡΑΚΙ) !!!!!!!!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ SPINNING KAI ME EKANE THN IΔΙΑ Κ'ΟΛΑΣ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ SPINNING!! ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ ΠΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ SPINNING....ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ: ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 4 ΨΑΡΕΜΑΤΑ SPINNIG ME TEXNITA Ο ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΑ 3 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΡΙΧΝΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΨΙΛΟ,ΤΑ ΝΕΡΑ ΘΟΛΑ ΔΟΥΛΕΨΑ ΤΙΣ ΥΟ-ΖΟΥΡΙ ΤΟ PIN'S MINNOW (F) 90MM ΚΟΚΚΙΝΟΚΕΦΑΛΟ ΜΕ ΑΣΠΡΟ,ΤΟ CRYSTAL MINNOW (S) 90 MM ΣΑΡΔΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΙΣ BASSDAY MINNOW 95SP ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΓΑΛΑΖΙΑ ΡΑΧΗ,ΑΣΗΜΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΟΙΛΙΑ....ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ,,,ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ!!!ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟ....ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΧΝΙΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΑ ΛΑΥΡΑΚΙΑ (ΤΑ ΨΑΡΕΥΩ ΣΕ ΛΙΜΑΝΙ)!!!!!! ΤΕΤΑΡΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΣΗΜΕΡΑΑΑ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΝΕΡΑ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ....(ΣΤΑ 3 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΨΑΡΕΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΛΕΠΙ) ΕΒΛΕΠΑ ΤΑ ΛΑΥΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ 3 ΩΡΕΣ ΚΥΝΗΓΑΓΑΝ ΤΟ ΣΑΡΔΕΛΑΚΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΜΟΥΝΤΑΡΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ BASSDAY... ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟΚΕΦΑΛΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΡΕΘΙΖΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΓΑΝ ΑΛΛΑ ΤΠΤ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΛΑΥΡΑΚΙ ΗΤΑΝ 500 ΓΡ...ΤΡΕΛΑΘΙΚΑ !!! ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΝΙΩΣΕΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ....ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΓΑΠΙΣΩ ΑΚΟΜΑ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ SPINNING...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Spinning για Λαυρακια 16/02/2013 21:01{ultimatesocialbuttons} #260005

Γεια σου Γιωργο... Δυσκολο φιλε το spinning, και δυσκολο θηραμα το λαβρακι..
Βασικα, να μην σε βλεπουν τα ψαρια.. Αργο σχετικα μαζεμα, με παυσεις, και μικρα τιναγματακια..
Τεχνιτα, υπαρχουν πολλα για λαβρακια.. Και σε χρωματισμους..
Για αρχη, rapala max-rap. Yo-zyri cristal minnow. bassday log serf. DUEL xardcore. DUO tide minnow, κλπ.
Μερικες σιλικονες, που ομως θελουν εκμαθηση, και καταληλο εξοπλισμο.
Τα ψαρια τωρα, ειναι αυγωμενα. Δυσκολα τσιμπουν..
Επισης, τα ψαρια στα λιμανια, ειναι πονηρεμενα. Δοκιμασε και σε παραλιες.. Τις πρωινες ωρες, και το σουρουπο..
Με φουρτουνα, τα ψαρευεις παραληλα με το κυμμα. Εκει κυνηγουν τα ψαρια, και με περισοτερες πιθανοτητες.
Ελπιζω, να σε βοηθησα λιγο...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": σταμπαμπας γιωργος, giwrgos

Spinning για Λαυρακια 16/02/2013 22:04{ultimatesocialbuttons} #260007

• giwrgos
  • ( Μέλος )
  • giwrgos 's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΛΕΣ ΤΑ ΛΑΥΡΑΚΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΤΥΠΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΓΟΜΕΝΑ,,,ΔΛΔ ΣΤΑ ΤΕΛΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΝΕ ΝΑ ΧΤΥΠΙΣΟΥΝ ...ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΛΕΧΟΝΕΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΧΑΧΑΧΑ :P ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΤΟΥΣ...ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΗΔΕΝ..ΦΤΑΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΓΑΝ ΤΗΝ ΠΛΑΤΙ!!!!! :/

Spinning για Λαυρακια 16/02/2013 23:35{ultimatesocialbuttons} #260008

Φιλε μου, αν θα αποχυσουν, τελος του μηνα, δεν το γνωριζω. Πιθανα.. Εξαρταται, απο διαφορους παραγοντες..
Τα ψαρια λοιπον, σε εβλεπαν.. (ψαρι που το βλεπεις, δεν το πιανεις). Κανονας..
Η εσερνες πολυ γρηγορα, η το τεχνιτο δεν τα τραβουσε..
Δυσκολο το ψαρεμα τους, λοιπον.. Μερικες συμβουλες...
Μακρια απο τον φωτισμο του λιμανιου. Εχασες.. Οσο πιο διακριτικα μπορεις. Ακομα και το καλαμι, το βλεπουν.
Κινητα που χτυπουν, σκιες στο νερο, θορυβος... Καταλαβαινεις, ποσο βασικο θεμα ειναι..
Το ψαρεμα του λαβρακα, θελει τεχνη φιλε.. Δεν ειναι χαζοψαρο. Αργησα να το καταλαβω.. Ψαρια πανω απο κιλο, θελουν επιμονη, και υπομονη.
Δοκιμασε τεχνιτα, επιφανειας.. Δεν πηρες τσιμπια, δοκιμαζεις βυθιζομενα.. Ψαχνεις τα ψαρια, στο βαθος που κυνηγουν.
Ετσι λοιπον, θελουμε τεχνιτα floating, sinking, μερικα τεχνιτα ουδετερης πλευστοτητας, οπως και μερικες μπονιτες..
Υπαρχουν μερες, που δεν τρωνε με τιποτα.. Εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα.. Δοκιμαζεις, ξανα και ξανα.
Σαν αρχαριος σπινερ, θα εχεις πικρες μπολικες.. Θα ανακαλυψεις ομως, ενα μαγευτικο ψαρεμα. Αξιζει φιλε, και μην τα παρατησεις..
Μερικες καλες επιλογες εξοπλισμου, θα σε βοηθησουν σιγουρα στην αρχη..
Τι εξοπλισμο εχεις??
Παντα αποχη μαζι σου, η γατζο.. Οτι απορια, :XXcomputer:
Καλες επιτυχιες φιλε Γιωργο.. :yahoo:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Αντωνης Χατζηθεοδωρου, Παπακωστας Δημητρης (tselikas), giwrgos

Spinning για Λαυρακια 16/02/2013 23:48{ultimatesocialbuttons} #260009

φιλε γιωργο καλησπερα και απο εμενα..αυτον τον καιρο φιλε απο δικες μου εμπειριες τα ψαρια δεν κυνηγουν τοσο πολυ γιατι οπως ειπε και ο φιλος ο δημητρης ειναι αυγομενα..δεν φτες ουτε εσυ αλλα ουτε και τα τεχνιτα που βαζεις........

Υ.Γ αν θες φιλε γιωργο μην γραφεις με κεφαλαια.........ευχαριστω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Παπακωστας Δημητρης (tselikas), giwrgos

Spinning για Λαυρακια 17/02/2013 07:17{ultimatesocialbuttons} #260013

• giwrgos
  • ( Μέλος )
  • giwrgos 's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
φιλε μου οντως τα ψαρια κυνηγαγαν τα τεχιτα μου μεχρι και τα δυο μετρα απο τα ποδια μου στην κυριολεξια...αρα καποια στιγμη με εβλεπαν,εγω τα ειδα να βολταρουν μεσονερα και πατο,περα απο 2-3 μεγαλα που πιστευω οτι ξεπερνουσαν τα 3 κιλα τα οποια καναν νευρικα βολτα πανω κατω εκει στην μπουκα του λιμανιου στους 20 ποντους απο την επιφανεια με λιγα λογια ειχε θεμα ...γνωμη μου με τις συνεχομενες βολες τους ξυπνισα το ενστικτο του κυνηγου που εχουν μεσα τους και τα τραβιξα εξω γιατι για αρκετι ωρα πολλα μεναν εκει κοντα δλδ μπορει να τα εβλεπα και για 5-10 λεπτα να ερχονται γυρο γυρο απο ενα βραχο που ειχε εκει μπροστα στον πατο...αλλα σαν να επαιζαν με τα τεχνιτα μου,δηλαδη επειδη τα νερα ηταν πολυ καθαρα ειχα οπτικη επαφη απο τα 7-10 μετρα με το τεχνιτο μου και εβλεπα τα λαβρακια 1 η πολλες φορες και 2-3 μαζι να ακολουθουν /κυνηγουν το τεχνιτο μου απο τα 7-10 μετρα που ειχα οπικη επαφη λογικα θα το κυνιγουσαν απο ποιο μεσα και να του γυριζουν την πλατι στο 1,5,2 μετρα απο μενα δλδ που ποια ειχε σταματισει η πλευση του τεχνιτου μου γιατι επρεπε να βγει απο το νερο(λογικα με βλεπαν κ'ολας) *!!! καποιες φορες μαλιστα φτασαν πολυ κοντα σε αποσταση αιχμης που ελεγα χτυπα ρε @@@ αλλα τπτ ... :P δοκιμασα να ανακτισω το τεχιτο μου γρυγορα, αργα, πολυ αργα, αργα με τιναγματα 45 εως 90 μοιρες,με stop&go tpt το ιδιο και το ιδιο σκηνικο!!!μαλιστα απο σχετικα γρυγορη ανακτηση και stop&go εβλεπα τα ψαρια καθως σταματαγε το τεχνιτο ενω ειχαν αναπτιξει μεγαλη ταχυτητα ετοιμα για το πολυποθητο attack να μην προλαβαίνουν να σταματισουν η να αρπαξουν το τεχνιτο,και με μια μανουβρα τις τελευταιας στιγμης να το προσπερνουν να κανουν επιτοπου και να ξανα κυνηγανε το τεχνιτο στο ξεκινημα!!!!!σκετη τρελα σου λεω με κοροιδευαν κανονικα παιζαν με τα τεχνιτα μου χαχαχαχα με τα πολλα τα μαζεψα και εφυγα γελωντας και υποσχοντας στον εαυτο μου οτι πολυ συντομα ενημερωμενος και πληρως οργανωμενος απο τεχνιτα!!!!ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!!!! τωρα απο εξοπλισμο φιλε μου εχω ενα καλαμι baracuda avalon 2402. 2,4m action 30-80gr με μηχανισμο baracuda avalon 2000f 5.1:1 me 7+1 ball bearings one way. η πομπινα η 2000 που εχει ειναι πολυ ρυχη για ποιο μακρινα πεταγματα ...25αρα μπετονια πανω teiko tokusho fluro power technology extra strong.το μηχανισμο τον εχω κατα ευχαριστηθεί πολυ ωραια φρενα ,γενικα εγω ημουν και ειμαι τις shimano πελατις στο surf που ασχολουμε αλλα ελα που δοκιμασα 3000 μηχανακια την μερα εκεινη που τα πηρα και μου τραβιξε το ενδιαφερον το μηχανακι τις baracuda οπως καποτε για το surf ενα μηχανακι τις ryobi!!!!τωρα στην νεκροψια θα δειξει για το μηχανακι...τωρα για το καλαμι μου το προτεινε το παιδι που ψωνιζω...με προβλιματιζει λιγο το action του γιατι συνηθως δουλευουν σε spinning 10-30gr ...καθε γνωμη δεκτι στο spinning δεν σκαμπαζω ακομα,και σε ευχαριστω ιδιαιτερα για την προσπαθεια σου να με βοηθήσεις στο ξεκινημα μου σαν spinner....τωρα πραγματικα θα ηθελα να μαθω σε τι εχουν προτιμηση (τι τεχνιτα και τι σιλικονες) τα λαβρακια...δυσκολο ερωτιμα το ξερω και με πολλες απαντησεις....αλλα π.χ. το λαβρακι στο surf ξερω οτι εχει τρελα και πεφτει σε ολο απο χταποδι και σαρδελα ...η η μουρμουρα τρελενετε για αμερικανο!!! με λιγα λογια καποιος που ασχολείται με το ψαρεμα του λαβρακα θα ξερει ενα τεχνιτο που τρελενετε η ενα σιλικονουχο,με το που πεφτει στο νερο!!!γιατι πραγματικα καθε φορα που παω να αγορασω ενα...χανομαι στην πληθώρα...γιατι κακα τα ψεματα τα οικονομικα δεν πανε τοσο καλα ωστε να φτασω να εχω 50 τεχνιτα και να μην εχω κανει ενα ΛΑΒΡΑΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΕΨΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ χαχαχχαχα ;)

Spinning για Λαυρακια 17/02/2013 10:35{ultimatesocialbuttons} #260017

• ΝΑΣΟΣ
  • ( Μέλος )
  • ΝΑΣΟΣ's Avatar
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 3415
Φιλε γιωργο καλημέρα,
το σπινγκ ειναι κατ εμε μια εκπληκτικη. - απαιτιτικη σε χρονο κ χρημα κ με ανοιχτο μυαλο για να ακους κ να μαθαινεις συνεχεια πράγματα που θα σε γερνουν βημα βημα δτο επιθυμητό αποτελεσμα.
Καθε κυνηγοψαρο θελει κ τα δικα του τραβηγματα κ τιναγματα ανακτησης αναλογα βεβαια κ με τις οδηγίες της σωστης πλευσης του καθε τεχνητου γιατι το καθενα εχει κ τις δικες του οδηγίες για να αποδωσει σωστα αυτα για τα οποια ειναι κατασκευασμενα.
Καλο ειναι να ριξεις μια ματια συα ηδξ γραμενα θεματα που αφορουν το σπινγκ κ εκει ια βρεις πολλές απαντησεις στις πιθανες αποριες σου αλλα κ πολλες οδηγιες για τεχνητα, τροπους ανακτησης κ πολλα αλλα.
TIGHT LINES
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giwrgos

Spinning για Λαυρακια 17/02/2013 16:26{ultimatesocialbuttons} #260030

• giwrgos
  • ( Μέλος )
  • giwrgos 's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
καλημερα και σε εσενα φιλε νασο...οπως ειπα και εξαρχης ειμαι αρχαριος...στο spinning!!!για αυτο ανεφερα και αυτο το θεμα ...με εχει συγκινηση το λαβρακι ειτε επειδη το θεωρω αξιο αντιπαλο για την εξυπναδα για,για,για πολυ λογοι τελος παντων!!!ειναι πραγματικα λυκος ...αυτοι που το χαρακτηριζουν ετσι ξερουν πολυ καλα γιατι το λενε ετσι!!!ειμαι ολος αυτια για να ρουφιξω σαν σφουγκαρι γνωμες/αποψεις για το ψαρεμα του με το spinning...βεβαια απο τα λογια στην πραξη τα πραγματα απεχουν πολυ..τεχνιτα/σιλικονες χιλιαδες το καθε ενα την πλευση του...για εναν αρχαριο ολααα αυτα φανταζουν βουνο...για αυτο θα ηθελα απο καποιον που εχει ψαρεψει τα λαβρακια με spinning να μου πει ενα,δυο τεχνιτα τα οποια του εχουν δουλεψει και τον τροπο ανακτησης του ακομα καλυτερα video στο you tube με το τεχνιτο και την τεχνικι του ανακτησης ετσι θα βοηθουμουν ακομα περισσοτερο....πολλες εταιριες εχουν videakia...ολαααα αυτα οχι για να ψωνισω αυτα τα τεχνιτα και να παραμινω στασιμος να αναπαυθω και ενταξει ειμαστε...γενικος ειμαι ανησυχο πνευμα...θα το ψαξω πολυ με το spinning τεχνιτα,τεχνικες όλων των ειδών,μετα το λαβρακι εχει σειρα το γοφαρι για μενα.....και αλλα ειδη ψαριων κυνηγων!!! αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις για μενα....

Spinning για Λαυρακια 21/02/2013 03:10{ultimatesocialbuttons} #260232

• giwrgos
  • ( Μέλος )
  • giwrgos 's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
παιδια θελω την γνωμη σας για αυτο το τεχνιτο feed shallow teckie house μου το πρότειναν και μου ειπαν οτι ειναι top στα λαβρακια...???

Spinning για Λαυρακια 21/02/2013 13:15{ultimatesocialbuttons} #260250

Το feed shallow είναι ένα minnow με αρκετά δύσκολη πλεύση γιατί κινείται ακριβώς στο όριο του νερού κι έχει την τάση να ξενερίζει εύκολα στα twichαρίσματα και στην γρήγορη ανάκτηση...
Πολλοί έχουν αναφέρει επιτυχίες, ειδικά στο εξωτερικό είναι από τις πρώτες τους επιλογές...
Αν έχεις ρηχά νερά μπορείς να το δοκιμάσεις κι εσύ!
Take your time... don't live too fast, Troubles will come and they will pass.
Time to create page: 0.568 seconds