gototopgototop
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.

ΘΕΜΑ: επιλογη καλαμιου

Απ: επιλογη καλαμιου 27/08/2011 16:52{ultimatesocialbuttons} #209286

• chrisostomos
  • ( Μέλος )
  • chrisostomos's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Thank you received: 77
Δες στις αγγελίες έχει πολύ κάλες επιλογές για casting καλάμια.
π.χ:
Shimano Beast Master AX 3 pieces 4,25m 250 C.W €130
Nτίνος (surf boy crete)Τηλέφωνο: 6972463919
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: επιλογη καλαμιου 05/09/2011 14:22{ultimatesocialbuttons} #210155

• Antonis
  • ( Μέλος )
  • Antonis's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 10
Φίλε Γιώργο εγώ σου προτείνω δυο οικονομικά καλάμια και μηχανισμούς που είναι άριστα στην δουλειά τους!Το πρώτο είναι το καλάμι Oceanic Team Lotus 400 μαζί με μηχανισμό Herculy Track 560-FD με 70 ευρώ το καλάμι και 50 μηχανισμός και επίσης άλλο ένα καλάμι φοβερό είναι το Oceanic Team Victory αξίας 100 ευρώ και μηχανισμός Herculy Boss 455 αξίας 70 ευρώ!Είναι φοβερά στην δουλειά τους και τα δυο :icon_thumle

Απ: επιλογη καλαμιου 05/09/2011 15:52{ultimatesocialbuttons} #210159

καλημερα Αντωνη,μολις τα ειδα και τα 2 πολυ καλα φαινονται και δυνατα στα action,αγορασα ενα πριν μια εβλομαδα απο ενα μαγαζι που κλεινει στο ναυπλιο banax 450 f η εταιρεια απ οτι καταλαβα εχει αποσυρθει απο τα καλαμια και βγαζει μονο μηχανισμους για βαριες συρτες πανακριβα και εχει λιγα μοντελα σε καλαμια μιας και δεν το βρηκα καν στον ιντερνετ το μοντελο που πηρα ειναι 4.50 μετρα και εχει action 150-250 ειναι κεραμικο carbon ολοκληρο και το κονταρι πισω, δετα δαχτυλιδια ειμαι πολυ ικανοποιημενος το πηρα απο 130 50 ευρω μονο,ριχνει σαν σκλυλι 150αρι μολυβι στα 100+ μετρα,θελω να παρω ακομα 3 σιγα σιγα οποτε θα συνεχισω το ψαξιμο.

Απ: επιλογη καλαμιου 05/09/2011 15:55{ultimatesocialbuttons} #210160

καλημερα Χρυσοστομε,πολυ καλο το καλαμι το εχω δει ειναι θηριο,ψαχνω κατι πιο οικονομικο,μιας και εχω βρει καλες ευκαιριες για να αγορασω

Απ: επιλογη καλαμιου 05/09/2011 16:21{ultimatesocialbuttons} #210165

• ΝΑΣΟΣ
  • ( Μέλος )
  • ΝΑΣΟΣ's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Thank you received: 3262
καλημερα φιλοι ψαραδες κ με την ευκαιρεια να καλωσορισω τους νεους φιλους του σαιτ ειναι παντα χαρα να βλεπουμε νεους φιλους .
Δεν εχω κατι να πω η να προσθεσω εκτος απο το εξης, επειδη κ καποιος φιλος μαλλον ο θανος το ανεφερε οι καιροι ειναι δυσκολοι κ τα χρηματα μετρημενα θα πρεπει να βααζουμε κατω το τι θελουμε να κανουμε, τι θελουμε να ψαρευουμε κ μετα να προβαινουμε στις αγορες μας αναλογα με το τι προσταζουν τα ψαρια που θελουμε να απευθυνθουμε.
Σκεφτητε ποσες φορες θα βαλετε στις αρματωσιεςς σας μολυβια 150αρια η κ παραπανω ?
Γιατι να αγοραζουμε καλαμια τοσο σκληρα κ με τοσο μεγαλο αξιον αν ποτε δεν χρησιμοποιησουμε τοσο μεγαλα μολυβια ?
Αν το επιθυμητο ειναι η αποσταση αυτη μπορουμε να την πετυχουμε φροντιζοντας να μαθουμε να κανουμε σωστα βολες προφανως με καποια τεχνικη ετσι ωστε να αξιοποιουμε κ να περνουμε απο τα καλαμια μας τις δυνατοτητες που ειναι σε θεση να μας προσφερουν.
καλιστα μπορει καποιος να περασει ευκολα τα 100 μετρα ακομα κ με μολυβι 100 κ ισως κ παρακατω απο 100γρ.
Γιατι δεν νομιζω οτι ειναι φρονιμο να περνουμε ενα καλαμι με αξιον 200γρ για να πηγαινουμε μετα στην παραλια να ψαρεψουμεμουρμουρες που ευκολα μπορουμε να τιςβρουμε κ κατω απο τα 70 μετρα τις περισσοτερες φορες.
Θα πρεπει να μαθουμε τα μερη που ψαρευουμε που ειναι οι αποχες κ ποιες ειναι οι ζωνες ψαρεματος.
Αυτα εχω να πω κ δεν απευθυνομε σε καποιον συγκερημενα προς αποφυγη παρεξηγησεων απλα πιστευω οτι πολλες φορες παρασυρομαστε κ περνουμε εργαλεια που ουσιαστικα δεν χρειαζομαστε η που θα μπορουσαμε να κανουμε την ιδια δουλεια με αλλα εργαλεια κ πιο φθηνα κ ισως πιο αποδοτικα για τα ψαρια τα οποια απευθυνομαστε.
κ παλι την καλημερα μου σε ολους.
Πολυ σωστα ανεφερε ο χρυσοστομος οτι καλο ειναι να κοιταμε κ τις αγγελιες του σαιτ διοτι βρισκοντε σπουδαιες ευκαιρειες
TIGHT LINES
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kinezokyprios - Κωνσταντίνος Καραουλάνης
Time to create page: 0.745 seconds